نحوه-محاسبه-هزینه-باربری-بین-شهری

نحوه محاسبه هزینه باربری بین شهری

ما در این مقاله به صورت کامل و جامع نحوه محاسبه هزینه باربری بین شهری را شرح می دهیم. با ما همراه باشید تا اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهیم. شما برای ارسال بار خود از دو روش می توانید بهره ببرید.

حالت اول این است که شما باری دارید کا باید در داخل یک شهر انتقال داده شود یعنی مبدا و مقصد در یک شهر است. حالت دوم این است که شما از مبدا تهران به یک شهر دیگر تصمیم به ارسال بار را دارید. این روش  حمل بار  بین شهری نامیده می شود که مبدا در یک شهر و مقصد در شهر دیگری است.

مهم ترین سوالی که در روش باربری بین شهری  برای صاحبان بار وجود دارد این است که هزینه باربری بین شهری چکونه محاسبه می شود؟ چقدر باید برای حمل بار خود هزینه کنند؟ دو دسته افراد وجود دارند دسته اول کسانی هستند که کیفیت خدمات باربری برایشان مهم است و هزینه آن اهمیتی ندارد.

اما دسته دیگر بر عکس دسته اول هزینه حمل برایشان بیشتر از کیفیت آن اهمیت دارد. اما منطقی است که باید بین دو عامل قیمت و کیفیت خدمات باربری تعادل ایجاد کرد و دانست که گران یا ارزان بودن کرایه و هزینه حمل بار دلیل بر با کیفیت بودن آن نیست.

محاسبه هزینه باربری بین شهری از تهران

اگر برای آگاهی از نحوه محاسبه هزینه باربری بین شهری نیاز به اطلاعات دارید کارشناسان ما همه روزه خدمات مشاوره ای را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهند. چنانچه حمل بار خود را به یک باربری معتبر و با سابقه واگذار کنید، دیگر دلیلی برای نگرانی وجود ندارد.

زیرا شرکت حمل بار مجرب و متخصص می داند که باید بر طبق اصول مدونه اتحادیه اقدام به قیمت گذاری نماید. ما در این مقاله سعی داریم شما را نسبت به کلیه اطلاعاتی که برای باربری و حمل بار لازم دارید، مطلع سازیم.

شماره تماس ما:

  • 021-33332425
  • 021-33864006

هزینه باربری بین شهری بر چه اساسی محاسبه می شود؟

باربری ها خدمات متفاوتی را ارائه می دهند. با توجه به خدماتی که دریافت می کنید، باید هزینه آن را نیز بپردازید البته باید در جریان باشید علل گوناگونی در تعیین این نرخ دخالت دارد.

باید هزینه باربری را به روز حساب کرد زیرا شرایط اقتصادی و افزایش قیمت ها به طور مداوم بر روی نرخ حمل و باربری تاثیر می گذارد و منجر به تغییر آن می شود.

لذا به بررسی عوامل موثر که باید برای محاسبه هزینه باربری بین شهری در نظر گرفته شود می پردازیم تا به طور نسبی از جریان این فرآیند مطلع شوید.

تاثیر تناژ و حجم بار بر محاسبه هزینه باربری

اولین و مهم ترین عامل، مشخصات و ویژگی های بار است که باید آن را مد نظر قرار داد. باری که قصد ارسال آن را دارید حجم و وزنی دارد که کرایه متناسب با آن معین خواهد شد. هم چنین بار و کالای شما باید توسط باربری بیمه شود.

شرکت بیمه برای انجام تعهدات باربری حق بیمه دریافت می کند که حق بیمه متناسب با ارزش بار شماست. هم چنین برخی بار ها به دلیل حساسیت بالایی که دارند تجهیزات خاصی برایشان در نظر گرفته می شود که ممکن است در نهایت بر میزان هزینه باربری بیافزایند. مهم ترین عامل در محاسبه هزینه حمل بار بین شهری، بارو مشخصات آن از قبیل حجم و وزن است.

محاسبه هزینه باربری بر اساس خودرو

خودرو های حمل بار تنوع  زیادی دارند که هر کدام برای جابه جایی نوع خاصی از بار طراحی شده است. متناسب با وزن بار و مسیری که باید پیمایش شود (بر اساس کیلومتر) هزینه حمل بار مشخص می گردد.

طبیعی است کرایه خودرویی که 2 تن را جابه جا می کند کمتر از خودرویی باشد که 20 تن را حمل می کند. انتخاب نوع کامیون از وظایف کارشناسان حمل است که آموزش های لازم را دیده اند.

ماشین هایی که برای باربری مورد استفاده قرار می گیرند عبارت اند از نیسان، کفی، بغلدار، ترانزیت، خاور 608، خاور 808، تک، جفت، روباز و مسقف است.

مشخصات خودروها حمل بار به شهرستان که برای محاسبه هزینه باربری بین شهری در نظر می گیرند از این قبیل اند:

نیسان: توانایی حمل بار تا 1.8 را دارد. در باربری بین شهری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. محاسبه هزینه باربری با نیسان از تهران برای شهرستان توسط کادری مجرب انجام می شود.

کفی: توانایی حمل بار تا 23 تن را دارد و برای ارسال بارهایی با ارتفاع غیر استاندارد کاربرد دارد. برای آگاهی از نرخ باربری می توانید از کارشناسان درخواست کنید تا اقدام به محاسبه هزینه باربری نمایند.

بغلدار: توانایی حمل بار تا 23 تن را دارد و مناسب برای حمل بارهایی است که بسته بندی شده اند. محاسبه هزینه باربری در سریع ترین زمان ممکن انجام می شود.

ترانزیت چادری: توانایی حمل بار تا 24 تن را دارد و برای حمل بارهای حساس از آن استفاده می گردد. علل زیادی بر محاسبه هزینه باربری تاثیر می گذارند.

تک و جفت: توانایی حمل بار به تربیت 10 تن و 15 تن را دارند. برای آگاهی دقیق از نحوه محاسبه هزینه باربری با تک و جفت فقط کافی است تماس بگیرید.

در احتساب هزینه باربری بین شهری خودروی حمل نیز موثر و دخیل است زیرا کرایه هر ماشین حمل مناسب با وزن باری است که ارسال می کند.

تاثیر مسافت بر محاسبه هزینه باربری

در باربری بین شهری مسافتی که خودرو باید طی کند در نظر گرفته می شود. مسیری که بار از مبدا تا مقصد حمل می شود بر اساس دوری یا نزدیکی نرخ کرایه متفاوتی دارند. علت آن هم این است که سوخت بیشتری نیاز دارد یا ممکن است تجهیزات اضافی لازم باشد.

به همین دلیل کارشناسان بر اساس طول مسیر باربری قیمت را تعیین می کنند و به شما اعلام می کنند. شاید این سوال مطرح شود مسافت در محاسبه هزینه باربری بین شهری چه تاثیری دارد؟ هر چه مسافت از مبدا تا مقصد بیشتر باشد کرایه و هزینه حمل به دلیل مصرف بیشتر سوخت بالا می رود.

 

نحوه-محاسبه-هزینه-باربری-بین-شهری

 

تاثیر مزد کارگر بر محاسبه هزینه باربری

فرآیند باربری استرس زاست و بارها سنگین هستند. در حین بارگیری باید به نکات زیادی توجه کرد که از ورود آسیب در طول بارگیری و در جریان حمل جلوگیری شود. برخی افراد خود کاربلد هستند و می توانند بار خود را در خودرو جای دهند.

اما بیشتر افراد نیاز به کمک دارند به همین دلیل به باربری می سپارند که کارگر نیز ارسال شود. هزینه دستمزد کارگر بر هزینه باربری بین شهری افزوده شده و جمعا به صاحب بار اطلاع داده می شود.

تاثیر کمیسیون باربری بر محاسبه هزینه باربری

باربری در ازای خدماتی که برای حمل بار به شهرستان ها ارائه می دهد مبلغی را به عنوان کمیسیون یا دستمزد دریافت می کند. به عبارتی صاحب بار تعهدات خدماتی باربری تهران به شهرستان را خریداری می کند.

درصد کمیسیون باربری ها مشخص است و از طرف اتحادیه میزان آن معین می شود. این درصد نیز به هزینه حمل اضافه می شود و قبل از پرداخت هزینه به راننده از طرف شرکت حمل بار کسر می شود.

تاثیر بیمه محاسبه هزینه باربری

باربری ها از طرف اتحادیه الزام دارند که در باربری بین شهری اقدام به بیمه کردن محموله های ارسالی کنند. تا اگر در حین باربری خسارتی وارد شد اقدام به جبران آن نمایند. بیمه نامه نوعی سند است که با در دست داشتن آن می توان به شرکت حمل یا شرکت بیمه مراجعه کرد.

پس بررسی و در صورت صحت ادعاها بیمه باید مطابق با آنچه در بندهای قرارداد ذکر شده است خسارات را تامین کند. حق بیمه برابر با ارزش محموله و بار شما معین می شود و به هزینه باربری بین شهری اضافه می گردد. مجموعا به مشتری اعلام و یکجا دریافت می شود.

شماره تماس ما:

  • 021-33332425
  • 021-33864006

محاسبه هزینه باربری بین شهری با نیسان 

هزینه حمل بار با نیسان از یک شهر به شهر دیگر تا حد زیادی به وزن و حجم بار دارد که باید ارسال شود. وزن بار ارتباط مستقیم با تعیین نرخ باربری و تعیین نوع خودروی حمل دارد. مسافت نیز موثر است و در محاسبه نرخ باربری بین شهری با نیسان مورد توجه قرار می گیرد.

نرخ قیمت ها به روز است و نمی توان عدد دقیقی را اعلام کرد لذا چند ساعت قبل استعلام بگیرید. خدمات نیسان بین شهری میثم لواسان با ارزان ترین تعرفه ارائه و بیمه نامه کامل و معتبری صادر می شود.

محاسبه هزینه باربری بین شهری با خاور

خودروی خاور ظرفیت باربری از تهران برای شهرستان تا 4 تن را دارد. کرایه خاور به علل متععدی بستگی دارد که باید توسط کارشناسان مورد محاسبه قرار بگیرد.

برای آگاهی از هزینه باربری بین شهری باید نوع بار و وزن آن را اعلام کنید. کادر میثم لواسان با بررسی جمیع موارد کرایه اصلی را به شما اعلام می کنند.

محاسبه هزینه باربری بین شهری با تریلی 

خودروی تریلی ظرفیت باربری از 15 تا 24 تن را دارد. انواع مختلف تریلی مناسب برای حمل بار با وزن و حجم مشخصی است.

برای آگاهی از تعرفه حمل بار دقیق باید مشخصا بار و نوع تریلی مورد نیاز مشخص شود. کارشناسان برای شما به طور قطعی نرخ باربری را محاسبه می کنند.

محاسبه هزینه باربری بین شهری با تک

خودروی تک ظرفیت حمل بار تا 10 تن را دارد. میزان وزن بار و حجمی که دارد بر نرخ باربری تاثیر می گذارد زیرا تعیین کننده نوع خودرو است. کارشناسان به طور دقیق هزینه باربری با تک را محاسبه و به شما اعلام می کنند.

چه روش هایی برای محاسبه هزینه بین شهری استفاده می شود؟

در ابتدا باید یادآوری کنیم که هزینه باربری و کرایه کامیون ها توسط اتحادیه باربری معین می شود. سپس به شرکت های حمل ابلاغ شده و باربری ها باید مطابق آن کرایه را دریافت کنند.

این قیمت ثابت نیست و دستخوش تعییرات است. پس باید به روز قیمت ها استعلام تا دقیق اطلاع داده شود. عوامل بسیاری بر روی نرخ باربری تاثیر گذار است که در جای خود شرح داده شده است.

محاسبه هزینه باربری و کرایه مناسب با تن بر کیلومتر

فاکتور مهمی که برای قیمت گذاری در خصوص کرایه در نظر گرفته می شود، وزن بار و مسافت از مبدا تا مقصد است. این دو عامل نقش به سزایی برای انتخاب خودروی باربری دارند.

البته قابل ذکر است که این روش محاسبه برای حمل بار بین شهری، صرفا کف هزینه و کرایه را مشخص می کند. قیمت نهایی با جمیع عوامل موثر دیگر تعیین می گردد.

محاسبه هزینه باربری و کرایه طبق توافقات و مذاکره:

ماده 10 قانون مدنی که اذعان دارد: قرار داد های خصوصی نسبت به کسانی که آن را منعقد نموده اند در صورتی که مخالف صریح قانون نباشد نافذ است. با توجه به این ماده قانونی می توان با توافق هزینه و کرایه باربری را معین کرد.

لذا اگر با راننده میزان کرایه مذاکره شود نافذ و معتبر است و می توان به آن استناد کرد. در مواردی که بار خاص است مانند بار های ترافیکی، که میزان کرایه آن ها زیاد است، محاسبه هزینه باربری بین شهری صرفا با توافق راننده ها باید صورت بگیرد. برای استعلام هزینه باربری سریع ترین راه این است که با کارشناسان حمل بار تماس بگیرید.

محاسبه هزینه باربری در سریع ترین زمان

همان طور که گفته شده محاسبه هزینه باربری با بررسی علل مختلفی انجام می شود. برای استعلام نرخ باربری باید با کادر میثم لواسان تماس بگیرید و مشخصات بار خود را اعلام کنید.

پس از ثبت درخواست کارشناسان فورا اقدام به محاسبه هزینه باربری می کنند و به شما اطلاع می دهند. ما تلاش داریم کلیه فرآیند باربری در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود و تاخیر یا تعویقی ایجاد نشود. هیچگونه هزینه ای برای تعیین قیمت باربری گرفته نمی شود و کاملا رایگان است.

 

نحوه-محاسبه-هزینه-باربری-بین-شهری
نحوه-محاسبه-هزینه-باربری-بین-شهری

خدمات باربری از تهران به شهرستان

برای ارسال بار از تهران به شهرستان مجموعه اقداماتی است که توسط باربری باید انجام شود. این اقدامات خدمات باربری است که باید سطح کیفی بالایی داشته باشند تا سلامت بار به خطر نیفتد. برخی از خدمات تخصصی ما از قرار زیر هستند:

  • حمل بار از تهران به شهرهای شمالی، مرکزی، جنوبی، شرقی و غربی
  • باربری بیرون شهری از مبدا تهران
  • حمل بار با انواع خودرو های حمل از قبیل کامیون ها و نیسان
  • باربری بار های سنگین
  • حمل اثاث و ملزومات اداری و شرکت ها
  • باربری با بارنامه دولتی و رسمی همراه با بیمه نامه معتبر قانون تجارت ایران

کدام شرکت حمل بار برای محاسبه هزینه باربری بین شهری معتبر است؟

باربری ها برای اینکه بتوانند نرخ کرایه را به صورت دقیق اعلام کنند باید آموزش های لازم را دیده و به اطلاعات روز دسترسی داشته باشند. در این صورت می توانند اقدام به محاسبه هزینه باربری نمایند. در کل وقتی می توان گفت یک باربری معتبر است که سابقه خوبی داشته باشد.

سابقه اگر طولانی باشد نشان دهنده این است که در طول سال های فعالیتی خود مهارت لازم را کسب کرده است و می تواند در کلیه پروسه باربری راه گشا باشد. با استفاده از تجربیات خود می تواند بر امور واقف گردد و موجبات تسهیل و تسریع باربری را برای شما فراهم آورد.

برخی از افراد که تجربه باربری داشته اند نیز گزینه مناسبی هستند تا بتوانید از آن ها راهنمایی بخواهید و با آگاهی بیشتر یک باربری خوب را برای محاسبه هزینه باربری اینترنتی انتخاب نمایید. میثم لواسان به عنوان یکی از با سابقه ترین باربری های تهران پیشینه خوبی دارد و تجربیات زیادی در حیطه حمل و نقل کسب کرده است.

برای هر گونه سوال در خصوص حمل بار می توانید از کارشناسان ما راهنمایی بخواهید. کادر کارشناسی هروزه برای پاسخگویی به شما عزیزان آماده اند و کمک های شایانی برای تجربه یک باربری خوب به شما عزیزان خواهند کرد. فقط کافی است با ما تماس بگیرید.

چگونه هزینه باربری بین شهری را می توان استعلام گرفت؟

با توجه به اینکه برای استفاده از هر خدماتی باید هزینه آن نیز پرداخت شود، شما برای حمل و ارسال بار خود توسط باربری باید مبلغی را به عنوان نرخ باربری پرداخت کنید. برای استعلام هزینه باربری بین شهری می توانید با شماره هایی که در ذیل درج گردیده تماس حاصل کنید.

با در اختیار گذاشتن مشخصات و چیستی بار خود درخواست محاسبه هزینه کنید. تیم کارشناسی شرکت حمل با توجه به مشخصات دریافت کرده و در نظر گرفتن نوع کامیون متناسب و فاصله تا مقصد، میزان آن را مشخص کرده و به شما اطلاع می دهند.

فقط توجه کنید قیمت ها به سرعت در حال تغییر هستند و باید برای هروزی که قصد حمل بار را دارید نرخ باربری را برای همان روز را دریافت کنید. برای حمل بار خود از تهران به مقصد شهرستان ها می توانید به میثم لواسان اعتماد کنید و از خدمات ویژه ما برای ارسال و جابه جایی بار خود بهره مند شوید.

ما در کمترین موعد با مناسب ترین کرایه بار شما را به هر جای ایران از تهران ارسال می کنیم و برای حفظ سلامت بار شما بیمه قانون تجارت ایران را با حداکثر تعهدات انتخاب کرده ایم.

نتیجه گیری نحوه محاسبه تعرفه باربری به شهرستان

در این مقاله تلاش داشتیم تا با بررسی علل موثر در محاسبه هزینه باربری بین شهری اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم. در نهایت علل مهم و موثر برای تعیین نرخ باربری وزن و حجم بار، مسافت حمل، نوع خودروی حمل بار و تاثیرات بازار است.

اگر برای باربری ارزان به دنبال شرکت حمل هستید کافی است با شماره های دیل تماس بگیرید و از نرخ باربری و دیگر اطلاعات لازم آگاه شوید.

نحوه محاسبه هزینه باربری بین شهری چگونه است؟

هزینه باربری بین شهری بر اساس دو روش محاسبه می شود: روش اول محاسبه بر اساس تن بر کیلومتر که با توجه به وزن بار و مسافت کف هزینه باربری مشخص می شود و حالت دوم بر اساس توافقات است که برای تعیین کرایه خصوصا در بار های حساس، باید با راننده مذاکره و توافق شود.

بر چه اساسی هزینه باربری بین شهری محاسبه می شود؟

علل متعددی برای محاسبه هزینه باربری بین شهری تاثیر می گذارد که می توان به نوع و وزن بار - انواع خودرو های باربری - حق بیمه - کمیسیون شرکت حمل بار - مسافت بین مبدا تا مقصد - هزینه و دستمزد خدمات کارگران برای حمل بار.

سبد خرید
تماس سریع