9-مزیت-بارنامه-الکترونیکی

9 مزیت بارنامه الکترونیکی

طبق قوانین جدید بارنامه دیگر به صورت کاغذی صادر نمی شود و قرار است الکترونیکی شود. از این رو ما 9 مزیت بارنامه الکترونیکی را برای شما شرح می دهیم:

 

 • اگر بارنامه الکترونیکی صادر شود موجب می شود فرایند حمل بار سریع تر و آسان تر انجام شود.
 • با الکترونیکی شدن بارنامه صاحبان بار با خیالی آسوده باربری را انجام می دهند. زیرا امکان دریافت خسارت با بارنامه سازمان راهداری و حمل جاده ای از شرکت حمل بار به راحتی میسر می شود.
 • در صدور بارنامه الکترونیکی شرط مهم این است که خودروی حمل بار از سلامت و استانداردهای لازم برخوردار باشد.
 • بارنامه الکترونیکی موجب کاهش قاچاق کالا می شود.
 • امکان اشتباه و خطا حین صدور بارنامه کاهش می یابد و مندرجات باید کامل و جامع باشد.
 • بارنامه الکترونیکی این امکان را فراهم می سازد تا بتوان ظرف 24 ساعت پیگیری های لازم را انجام داد.
 • تلفات و صدمات در جاده نیز به دلیل الزام بر ارائه گواهی نامه سلامت رانندگان کاسته می شود.
 • بارنامه الکترونیکی مصرف سوخت را نیز کاهش می دهد.
 • بارنامه الکترونیکی موجب حذف ترددهای غیرضروری در جاده و کاهش استهلاک جاده ها می گردد.

 

بارنامه الکترونیکی چیست؟

گسترش داد و ستد بین جوامع مختلف باعث روی کار آمدن بارنامه گردید. بارنامه سندی است که برای حمل بار لازم است. در این سند قانونی تمام جزئیات در خصوص بار، خودروی حمل بار، مبدا و مقصد تشریح داده می شود.

 

این سند مسئولیت باربری را مشخص می کند و اگر مشکلی پیش آمد می توان با این سند حقوقی به مراجع مربوطه اعتراض و شکایت کرد. بارنامه به منزله سند و قرارداد رسمی حمل بار و محموله از مبدا تا مقصد است و به عبارتی رسید محسوب می شود.

 

بارنامه الکترونیکی یک جایگزین خوب برای بارنامه کاغذی است. این سند الکترونیکی توسط شرکت حمل هنگام تحویل بار صادر می شود. کلیه قوانینی که در خصوص بارنامه کاغذی وجود دارد برای بارنامه الکترونیکی هم اعمال می شود. کارشناسان باربری بین شهری می توانند اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار دهند.

 

انواع بارنامه الکترونیکی

در بارنامه اطلاعاتی درخصوص مشخصات دقیق بار و مشخصات صاحب بار است. یک تقسیم بندی در خصوص انواع بارنامه دسته بندی بر اساس وسیله حمل است. یک تقسیم بندی بر اساس قابل انتقال بودن یا غیر قابل انتقال بودن بارنامه است. در حالت اول به راحتی می توان بارنامه را به شخص دیگری انتقال داد.

 

اما در حالت دوم بارنامه برای شخص مشخصی صادر می شود و نمی توان انتقال به غیر داد. این نوع بارنامه نیز دارای انواع مختلفی است زیرا شیوه های باربری مختلف است و باید بارنامه خاص خود آن صادر گردد.

 

 • بارنامه الکترونیکی هوایی
 • بارنامه الکترونیکی زمینی
 • بارنامه الکترونیکی دریایی
 • بارنامه الکترونیکی سراسری
 • بارنامه الکترونیکی حمل مرکب

 

نحوه صدور بارنامه الکترونیکی

برای صادر کردن بارنامه الکترونیکی از نرم افزار های مختلفی استفاده می شود که در قالب وب اپلیکیشن طراحی شده اند. در مرحله اول مشخصات راننده و وسیله باربری باید درج گردد و استعلامات لازم در خصوص راننده و خودروی حمل انجام شود.

 

سپس کلیه اطلاعات در خصوص بار وارد می گردد و بعد از تایید حواله و کد رهگیری داده می شود. کلیه اطلاعات در نهایت روی برگه هایی که بارنامه نامیده می شود پرینت گرفته می شود. بارنامه ای ارزش دارد که کد رهگیری آن 16 رقمی و از طرف سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای باشد.

 

سرعت باربری با بارنامه الکترونیکی بیشتر می شود اما خطراتی مانند سرقت اطلاعات دیتابیس و از بین رفتن نسخه پشتیبان وجود دارد.

 

حمل بار به تمام شهرستان ها با بیمه نامه و بارنامه الکترونیکی است. ما برای تمام شهرهای زیر خدمات باربری را با کیفیت عالی و کرایه مناسب در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما در نظر داریم:

 

 

انواع سند حمل

سند حمل بار به شهرستان برای صاحب بار بسیار مهم است زیرا با این سند می تواند اقدامات لازم برای تحویل و ترخیص بار خود را انجام دهد. این سند در یک تقسیم بندی به سند حمل متداول و سند حمل خاص دسته بندی می شوند. سند حمل متعارف برای کلیه بارها ضروری است و به موارد زیر تقسیم می شود:

 

 • بارنامه الکترونیکی
 • فاکتور
 • گواهی محل بارگیری
 • پکینگ لیست
 • گواهی بازرسی بیمه نامه

 

اسناد حمل بار تهران به شهرستان برای برخی از کالاها لازم است که به اسناد حمل متعارف ضمیمه می شود. این اسناد شامل: سیاهه گواهی شده، تایید شده، کنسولی، آنالیز سازنده، گواهی لیست سیاه، بهداشت و سلامت دام و ضدعفونی می باشد.

 

زیر ساخت برای اجرای بارنامه الکترونیکی فراهم می باشد که با حذف بارنامه کاغذی از سوی سازمان راهداری کد رهگیری صادر می شود. بارنامه الکترونیکی توسط دستگاه نظارتی قابل کنترل می باشد. این نوع بارنامه مزایای فراوانی دارد که موجب بهبود استاندارد لازم برای باربری است و مشکلات موجود را برطرف می کند.

 

آیا صدور بارنامه الکترونیکی الزامی است؟

همانطور که در فوق گفته شد بارنامه سندی است قانونی و دولتی که از طرف وزارت راهداری باربری ها مکلف به صدور آن هستند. طبق قوانین حمل در باربری بین شهری صدور بارنامه از ضروریات است و بدون آن تردد خودروی حمل مجاز نیست.

 

بارنامه حاوی اطلاعات دقیق از مشخصات بار، صاحب بار، نوع خودروی و آدرس دقیق مبدا و مقصد. بارنامه الکترونیکی به منزله سند مالکیت صاحب بار است که با آن اجازه پیگیری مراحل حمل را دارد.

 

صدور بارنامه الکترونیکی در باربری بین شهری

وزارت راهداری باربری ها مکلف می کند در باربری تهران به شهرستان مبادرت به صدور به بارنامه دولتی نمایند. این سند از مجوزهای ضروری در حمل بار است که اجازه تردد به خودرو حمل را صادر می کند. بارنامه الکترونیکی مزایای زیادی دارد که مهم ترین آن این است که پیگیری پروسه باربری با کد رهگیری را می دهد.

 

در این سند کلیه اطلاعات در خصوص بار، صاحب بار، خودروی باربری درج شده است. در باربری شهری در بعضی مواقع نیاز نیست که بارنامه الکترونیکی صادر شود و باربری با حواله انجام می شود.

بارنامه الکترونیکی چیست؟

بارنامه الکترونیکی جایگزین بارنامه کاغذی است که تمام قوانین بارنامه کاغذی در خصوص الکترونیکی نیز اعمال میشود و حاوی کلیه مشخصات در خصوص بار و صاحب بار هم چنین مبدا و مقصد است.

مزایای بارنامه الکترونیکی چیست؟

مزایای زیادی در خصوص بارنامه الکترونیکی وجود دارد: حذف ترددهای غیرضرور - کاهش مصرف سوخت - کاهش صدمات جاده ای - پیگیری سریع - کاهش اشتباهات در خصوص مندرجات بارنامه - کاهش قاچاق کالا و... .

سبد خرید
تماس سریع