نرخ باربری

نرخ باربری

در ابتدا اشاره می کنیم که نرخ باربری قیمتی مشخص ندارد و با توجه به نوع خدمات و سایر عوامل متغییر می باشد. در اصل این نرخ توسط اتحادیه باربری تهران معین و محاسبه می شود تا باربری ها طبق آن کرایه اعلام کنند.

اما در حقیقت اینگونه نیست و شرکت های حمل و نقل این قیمت را افزایش میدهند و فراتر از آنچه باید دریافت می کنند. اتحادیه کلیه علل موثر و دخیل را مورد توجه قرار می دهد و با جمع زدن آن ها قیمت نهایی را مشخص می کند.

بهترین و سریع ترین راه برای آگاهی از نحوه محاسبه هزینه باربری بین شهری، برقراری تماس با کادر کارشناسان حمل بار میثم لواسان است. برای دریافت مشاوره رایگان از شماره های مندرج استفاده کنید یا از طریق واتساپ پیام بگذارید تا در اولین فرصت با شما ارتباط بگیرند.

چه عواملی بر نرخ باربری تاثیر می گذارند؟

همانطور که می دانید مواردی هستند که بر روی قیمت باربری تاثیر دارند. این موارد باید بررسی شوند. تا بتوان نرخ باربری را مشخص کرد. زمانی که برای ثبت سفارش تماس میگیرید کارشناسان حمل اطلاعاتی را از شما در خصوص بار و خودرو باربری و… سوال می کنند.

شما باید اطلاعات درست و جامعی را به آن ها بدهید تا بتوانند بطور دقیق نرخ حمل بار را محاسبه کنند. در ذیل به عوامل موثر در تعیین نرخ باربری می پردازیم.

مشخصات بار

کالا و اثاثی که شما قصد ارسال آن را دارید دارای وزن و حجم مشخص است. شما باید این موارد را به کارشناس حمل بار اعلام کنید. علت اعلام ویژگی های بار این است که برای تعیین خودروی باربری لازم است که مشخصه های بار معین باشد.

بر فرض بار شما 12 تن است در صورت وجود سایر شرایط خودروی جفت برای حمل بار شما انتخاب میشود. هم چنین ممکن است بار فاسد شدنی باشد. باید توسط خودرو های یخچالدار ارسال شوند تا تلف نشود.

خودروی باربری مناسب

نوع ماشین باربری باید به گونه ای انتخاب شود که بار ارسالی را کاملا پوشش دهد. تا در مسیر دچار ریزش نشود. هر خودرویی می تواند باری را با وزن مشخص حمل کنید:

 • نیسان باربری تا 1.8 تن
 • خودروی تک تا 10 تن
 • خودروی باربری جفت تا 15 تن
 • تریلی کفی تا 23 تن
 • بغلدار تا 23 تن
 • ترانزیت چادری تا 24 تن

همانطور که ملاحظه می کنید خودرو های باربری قادرند بارهای سبک و سنگین را حمل کنند و دیگر محدودیتی وجود ندارد. اگر میدانید چه ماشین حمل باری برای محموله شما مناسب است می توانید درخواست کنید تا در اختیارتان قرار داده شود.

اما اگر اطلاعی ندارید این کار را به متخصص آن واگذار کنید زیرا نوع ماشین باربری بسیار مهم و کلیدی است. کارشناسان میثم لواسان همواره برای ارائه خدمات حمل و نقل آمادگی دارند و همه روزه پاسخگوی شما هستند. لذا در تمام ایام هفته می توانید برای استعلام هزینه باربری تماس بگیرید یا پیام دهید.

طول مسیر از تهران تا مقصد

اصولا از مبدا تا مقصد فاصله ای وجود دارد. میزان این فاصله تاثیر بر هزینه باربری دارد یعنی هرچه مسیر دورتر باشد کرایه باربری بیشتر می شود. در خصوص مسافت سه حالت متصور است:

 1. مبدا و مقصد در یک محدوده هستند: یعنی هر دو در شمال غرب تهران باشند.
 2. خارج از یک محدوده باشند: مثلا مبدا در شرق تهران و مقصد در جنوب تهران باشد.
 3. در دو شهر مختلف باشند: مبدا تهران و مقصد مشهد باشد.

برای تعیین نرخ باربری باید این فاصله ها در نظر گرفته شود. زیرا در مسافت طولانی سوخت و تجهیزاتی لازم است که شاید در مسیر های کوتاه نباشد.

هزینه کارگر

استفاده از خدمات کارگری، نوعی خدمت اضافی است. شما مختارید از این خدمات استفاده کنید. اما این افراد چون آموزش دیده اند به راحتی می توانند بار و کالاها را جابه جا کنند و احتمال ورود آسیب نیز کمتر است. حتی اگر خسارتی نیز به بار وارد شود، چون تحت بیمه قرار گرفته می شود میتوان خسارت را مطالبه کرد.

اما اگر خودتان محموله ها را جابه جا کنید و آسیبی وارد شود خودتان مسئول هستید و باربری مقصر نیست. لذا در خصوص بار های شکستنی و حساس پیشنهاد می شود از خدمات کارگری استفاده کنید.

دستمزد کارگران باید جدا محاسبه شود و به نرخ باربری اضافه شود. اگر برای ارسال بار خود به کارگر نیاز دارید حتما به کارشناسان حمل بار میثم لواسان اعلام کنید.

هزینه بسته بندی

یکی از مهمترین مراحل حمل بار، بسته بندی آن است. بسته بندی کار هایی است که برای محافظت بیشتر از بار انجام می شود. برخی از شرکت ها خدمات بسته بندی را نیز ارائه می دهند. اما برخی این خدمات را ندارند و باید از شرکت های مربوطه برای بسته بندی کمک درخواست کنید.

هم چنین می توانید خودتان و اقوام این کار را انجام دهید و در هزینه هایتان صرفه جویی کنید. اگر بخواهید از این خدمات استفاده کنید باید بدانید که مانند خدمات کارگری باید هزینه آن را نیز جداگانه پرداخت کنید.

نرخ باربری تهران میثم لواسان چقدر است؟

سوال پر تکرار صاحبان بار این است: تعرفه باربری شما چقدر است؟ پاسخ به این سوال را نمی توان دقیق اعلام کرد. زیرا این عدد ثابت نیست و متغیر است هم چنین بستگی به علل مختلف دارد.

گرانی، تورم و بالا رفتن قیمت ها بر هزینه باربری نیز دخالت داشته و موجب بالا رفتن آن میشود. لذا شما باید برای دریافت نرخ دقیق نهایتا سه چهار ساعت قبل از حمل و ارسال بار استعلام قیمت نمایید.

کارشناسان حمل با بررسی همه موارد دخیل این نرخ را به شما اعلام می کنند. شما باید وزن و حجم بار، رخودروی باربری و مسافت را بیان کنید.

کادر کارشناسی با محاسبه موارد فوق و هم چنین در نظر گرفتن حق بیمه و کمیسیون باربری قیمت نهایی را به شما می گویند. پس اگر برای حمل بار خود نیاز به اطلاعاتی از قبیل هزینه باربری دارید باید با تیم حمل بار میثم لواسان تماس بگیرید.

 

نرخ-کرایه-درون-شهری-تهران

 

تعرفه باربری بین شهری سال 1401 چگونه محاسبه می شود؟

اتحادیه باربری اصولا در ابتدای هر سال اقدام به قیمت گذاری نرخ باربری می کند و به شرکت های حمل استعلام می نماید. با فرا رسیدن سال جدید و ورود به سال 1401 مسلما نرخ باربری نیز تغییر کرده و باید مجددا تعیین گردد و به باربری ها اعلام شود.

به دلیل نوسانات اقتصادی این نرخ افزایش می یابد و هزینه حمل بار بالا می رود. چیزی که تغییر نمی کند این است که همچنان عوامل مهم برای مشخص کردن قیمت حمل مشخصات بار از قبیل وزن و حجم است.

هم چنین نوع ماشین باربری که باید متناسب با بار معین شود. کرایه هر خودرو با توجه به ظرفیت آن در حمل بار از نظر تناژ بار است مسیر جابه جایی نیز باید مورد توجه قرار داده شود.

کدام روش حمل بار نرخ باربری بیشتری دارد؟ دو حالت متصور است. اولین حالت روش باربری به صورت دربست و خرده بار است و دومین حالت حمل بار شهری و بیرون شهری است.

در حالت اول بین هزینه حمل بار به صورت دربست و یا خرده متفاوت است زیرا خدمات یکسانی ندارند. در حالت دوم نیز به دلیل تفاوت مسافت تعرفه باربری متفاوت است که در ذیل به بررسی آن ها می پردازیم.

نرخ باربری دربستی و خرده بار

روش دربستی به روشی اطلاق می گردد که شما برای ارسال بار خود از تهران به شهرستان یک خودروی دربست را کرایه می کنید. به عبارت دیگر شما یک ماشین باربری در اختیار دارید که نباید در مسیر متوقف شود مگر به اضطرار و باید در اسرع وقت در مقصد بار را تخلیه کند.

هم چنین راننده حق روباری یا کنار باری زدن را ندارد و باید صرفا بار شما را حمل کند. روش خرده بار اینگونه است که محموله شما یک یا دو بسته است یا یک یخچال یا گاز که حجم یک نیسان را نیز پوشش نمی دهد.

آن را به باربری یا اتوبار میسپارید تا با بار دیگران ارسال و حمل کنند.

مقایسه:

حمل بار به صورت دربست نرخ باربری بیشتری نسبت به خرده بار دارد. اما مزیت مهم آن این است که سلامت بار شما تضمینی است و در سریعترین زمان بار خود را تحویل میگیرید.

نرخ باربری درون شهری و یا بین شهری

این مورد ارتباط با مسافت دارد یعنی به دلیل تفاوت در طول مسیر نره باربری نیز متفاوت است. باربری درون شهری دو حالت دارد. حالت اول این است که شما از یک محدوده بار خود را به همان محدوده ارسال می کنید. حالت دوم این است که از یک محدوده به محدوده دیگر حمل بار دارید. (مثلا از شرق به غرب یک شهر)

در باربری بین شهری شما مثلا از شهر تهران که مبدا است می خواهید باری را به اصفهان ارسال کنید.

مقایسه:

در حمل بار در درون یک شهر هزینه باربری کمتر است زیرا زمان کمتری نیاز دارد و سوخت کمتری استفاده می شود هم چنین نیاز به تجهیزات خاصی نیز ندارد.

محاسبه نرخ کرایه حمل بار

برای آگاهی از نحوه محاسبه نرخ باربری باید علل مختلفی را مورد بررسی قرار داد. از جمله موارد مهم وزن بار است که تعیین کننده نوع خودروی حمل است.

خودروهای حمل بار دارای تنوع بالایی هستند و هر کدام مناسب با وزنی که حمل می کنند کرایه دریافت می کنند. اینکه خودرو چه مسافتی را باید طی کند نیز اهمیت دارد و بر نرخ باربری تاثیر می گذارد.

فصلی که باربری در آن انجام میشود نیز بسیار مهم است و تاثیر مستقیم بر تعیین کرایه دارد. اگر در فصل سرما و بارش باشد نیاز به تجهیزات خاصی مانند چادر یا پتو هست.

عوامل اقتصادی و تورم نیز موجب افزایش نرخ باربری می باشد. محاسبه نرخ کرایه حمل بار توسط کارشناسان حمل بار انجام میشود. این افراد برای محاسبه نرخ باربری آموزش های لازم را دیده اند.

 • محاسبه نرخ کرایه حمل بار نیسان
 • محاسبه نرخ کرایه حمل بار کفی
 • محاسبه نرخ کرایه حمل بار لبه دار
 • محاسبه نرخ کرایه حمل بار ترانزیت
 • محاسبه نرخ کرایه حمل بار تک
 • محاسبه نرخ کرایه حمل بار جفت
 • محاسبه نرخ کرایه حمل بار تریلی

نرخ باربری از تهران به مشهد

برای آگاهی از نرخ حمل بار به مشهد باید علل موثر را مورد بررسی قرار داد. نرخ باربری توسط کادری مجرب در مجموعه میثم لواسان مورد محاسبه قرار می گیرد. وزن بار و مسافت تهران تا مشهد نقش مهمی در تعیین هزینه حمل دارد. سریعترین راه این است که با ما تماس بگیرید و درخواست کنید تا کارشناسان به طور دقیق به شما اعلام کنند.

نرخ باربری از تهران به اصفهان

حمل بار به اصفهان نرخ ثابتی ندارد و باید از کارشناس نرخ باربری استعلام بگیرید. برای این منظور باید مشخصات بار خود را به صورت دقیق اعلام کنید تا متناسب با آن کرایه خودری حمل مشخص شود. تمام موارد موثر از قبیل شرایط اقتصادی، هزینه بارنامه و بیمه نامه باید مورد توجه قرار بگیرد. در کوتاه ترین زمان نرخ باربری تهران شهرستان را برای شما معین می کنیم.

نرخ باربری از تهران به کرمان

هزینه حمل بار به کرمان تا حد زیادی بستگی به وزن و حجم باری دارد که باید ارسال شود. نرخ باربری دائما در حال تغییر است و تحت تاثیر نوسانات، افزایش می یابد. هروزه می توانید برای استعلام نرخ حمل با مجموعه میثم لواسان تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

چه عواملی در تعیین نرخ باربری موثر است؟

برای تعیین نرخ باربری بار و وزن و حجم آن، نوع خودروی مناسب باربری، طول مسیر از مبدا تهران تا مقصد تخلیه، هزینه خدمات کارگری، هزینه بسته بندی و حمل بار به صورت دربست یا خرده بار تاثیرگذار می باشند.

آیا نوع خودروی حمل بار بر نرخ باربری تاثیر دارد؟

بله نوع خودرو متناسب با بار و مشخصات آن معین می شود مثلا اگر بار شما 1.8 تن باشد از نیسان استفاده میشود و اگر بارتان 14 تن باشد خودروی جفت باید انتخاب شود که کرایه هر خودرو با توجه به وزن بار متفاوت است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

سبد خرید
تماس سریع