نحوه محاسبه نرخ کرایه حمل بار

نحوه محاسبه نرخ کرایه حمل بار

بیشترین سوال افراد هنگام انجام باربری این است: به چه نحوه نرخ کرایه حمل بار محاسبه می شود؟ برای پاسخ به این سوال ما در این مقاله نحوه محاسبه نرخ کرایه حمل بار را شرح می دهیم.

با توجه به اینکه خودروهای حمل بار دارای انواع گوناگونی هستند و ماشین باربری باید متناسب با نوع بار انتخاب شود، کرایه وسایل حمل نیز با توجه به عللی مختلف است.

شرکت های باربری بعد از ثبت سفارش برای انجام باربری به شهرستان ها باید با توجه به آنچه توسط مرجع مربوطه به تصویب رسیده است نرخ کرایه را اعلام نمایند.

کرایه صرفا هزینه خودروی حمل بار است و با نرخ باربری متفاوت است. نرخ باربری شامل کرایه، کمیسیون، حق بیمه و دیگر موارد لازم می باشد.

چیزی که به صاحبان بار اعلام می شود هزینه حمل بار است. لذا برای دسترسی به قیمت نهایی بهترین راه ارتباط با کادر کارشناسی باربری میثم لواسان است.

زیرا این افراد وظیفه قیمت گذاری را دارند و می توانند به طور کامل شما را راهنمایی نمایند.

عوامل موثر بر نرخ کرایه

کرایه خودرو ها بر اساس علل و عواملی معین می گردد که باید بررسی شوند. باربری ها با در نظر گرفتن ویژگی های محموله و کالا هم چنین نوع خودروی باربری اقدام به قیمت دهی می کنند.

برای اعلام نرخ کرایه باید طول مسافت حمل بار را نیز در نظر داشت. زیرا در مسافت های طولانی و صعب العبور به دلیل مصرف سوخت بیشتر و نیاز به تجهیزات کرایه افزایش می یابد.

در ذیل به شرح موارد موثر در تعیین نرخ کرایه می پردازیم.

انواع خودرو های حمل بار

کامیون های حمل بار ظرفیت جابه جایی بار از 2 تن تا 24 تن را دارند. این تنوع کمک شایانی به امر باربری کرده زیرا هر نوع باری را می توان به راحتی ارسال کرد.

انواع کامیون عبارتند از: خاور، تک و جفت، تریلی، مسقف و روباز. خودروی خاور برای حمل بار داخل شهر و خارج شهر بسیار کاربرد دارد و به دلیل مناسب بودن برای حمل و انتقال اسباب منزل، خصوصا خاور مسقف، بسیار مورد اتوبار و باربری ها می باشد.

خودروی تک که توانایی حمل بار تا وزن 10 تن را دارد، قادر است هر نوع باری را از مبدا تا مقصد انتقال دهد. ماشین باربری جفت نیز ظرفیت انتقال بار تا 15 تن را دارد.

انواع تریلی ها برای حمل بار های سنگین مورد استفاده قرار می گیرند. تریلی کفی می تواند بار و کالاهایی که شکل و اندازه استانداردی ندارند را جابه جا کند.

بغلدار متناسب برای ارسال بار های دسته بندی شده می باشد. برای حمل بار مهم و حساس ترانزیت چادری گزینه مناسبی است.

بوژی و کمرشکن خودرو هایی هستند که توانایی حمل بار های فوق سنگین را دارند. از تریلی یخچال دار برای باربری مواد غذایی استفاده می شود زیرا دارای سرد خانه هستند و از فساد و اتلاف جلوگیری می شود.

خودروی مسقف دارای سقف است و بار های مهم را با این خودرو می توان ارسال کرد. اما روباز فاقد سقف بوده و برای حمل هر باری به کار گرفته می شود.

برای استعلام هزینه باربری با کارشناسان میثم لواسان تماس بگیرید.

انواع بار و وزن آن

با توجه به گسترش نیاز های جوامع بشری بار ها نیز دارای تنوع بیشتری هستند. هر شهر و کشوری برای تامین نیاز های ضروری و اولیه خود به اجبار باید از اطراف این نیاز را برطرف نماید.

مواد غذایی، آهن آلات، لوله و قوطی، چوب، دیوارپوش و کف پوش، پارکت، پالت، گچ، سنگ، شن و ماسه و… نمونه ای از بارهایی هستند که همه روزه در حال ارسال به شهرستان ها هستند.

همان طور که می دانید این بار ها نه وزن یکسانی دارند و نه حجم یکسان، برخی سبک هستند و برخی سنگین. به همین منظور باید خودروی مناسب با این مشخصات برای باربری انتخاب شود.

شما باید اطلاعات راجبه بار را به طور کامل و دقیق اعلام کنید تا باربری ها مناسب ترین نوع خودروی حمل را انتخاب کنند. خودروی باربری بسیار مهم است زیرا باید بار توسط ماشین حمل بار به طور کامل پوشش داده شود.

مسافت مبدا تا مقصد

دو حالت وجود دارد اولین حالت باربری از یک منطقه در یک شهر به منطقه دیگر است. مثلا از شرق تهران اقدام به باربری به شمال تهران می کنید.

حالت دوم این گونه است که از تهران به اهواز حمل بار دارید. طول مسیر در حالت دوم بیشتر از حالت اول است طبیعی است نرخ کرایه آن نیز بیشتر است.

نحوه محاسبه نرخ کرایه حمل بار
نحوه محاسبه نرخ کرایه حمل بار

روش های محاسبه کرایه باربری

برای احتساب کرایه باربری دو روش وجود دارد. در اصل باربری ها باید بر اساس آنچه اتحادیه اعلام می کند کرایه را مشخص نمایند اما با توجه به مجوز ماده 10 قانون مدنی افراد می توانند توافق کنند.

توافقی که خلاف قانون نباشد. در برخی مواقع که خودروی باربری کم است راننده ها کرایه بیشتری مطالبه می کنند و این هزینه را به دلخواه افزایش می دهند.

صاحب بار نیز که چاره ای ندارد این کرایه را قبول می کند. اما زمانی که بار کم است برای جذب بار کرایه را پایین می آورند.

ما کلیات نحوه محاسبه هزینه باربری بین شهری را برای شما شرح می دهیم با ما تماس بگیرید تا کارشناسان شما را راهنمایی کنند.

کرایه حمل بار بر اساس تن بر کیلومتر

نرخ تن بر کیلومتر، نرخ دولتی است. در این روش هر چه وزن بار و طول مسافت بیشتر شود به نسبت آن کرایه حمل بار نیز بالا می رود.

در این حالت فرمول تن بر کیلومتر کاربردی دارد. این روش باعث شده رانندگان کرایه عادلانه و معقول تری را دریافت کنند و رضایت بیشتری داشته باشند.

این فرمول اینگونه است: فاصله مبدا تا مقصد + وزن محموله به تن + کرایه یک تن بار در یک کیلومتر = کرایه حمل بار.

کرایه حمل بار بر اساس توافق با راننده

در برخی موارد با راننده بر سر نرخ کرایه توافق میشود. در این حالت هرچه کادر کارشناسی مجرب تر باشند می توانند کرایه حمل بار را کاهش دهند.

در این روش راننده با توجه به وزن و حجم بار و مسیری که باید طی شود نرخ خود را پیشنهاد می دهد. در صورت قبول صاحب بار توافق حاصل شده و اقدامات باربری شروع می شود.

محاسبه نرخ کرایه حمل بار نیسان

خودروی نیسان ظرفیت حمل بار تا 2 تن را دارد. از نیسان می توان برای حمل انواع بار استفاده کرد. در باربری بین شهری و درون شهری نیز از این ماشین باربری استفاده میشود.

حمل بار خود را با نیسان به ما واگذار کنید تا در اسرع وقت مناسب ترین آن را برای شما در نظر بگیریم. محاسبه نرخ کرایه حمل بار نیسان متناسب با وزن و حجم بار، طول مسافت باربری و دیگر عوامل موثر به عمل می آید.

کرایه حمل بار به چه نحو محاسبه می شود؟

با احتساب وزن و حجم بار - طول مسیر حمل - خودروی های باربری - فصل حمل بار - شرایط اقتصادی و بالا رفتن نرخ هزینه می توان کرایه باربری به شهرستان را معین کرد.

آیا نوع خودرو در محاسبه کرایه حمل بار تاثیر دارد؟

بله زیرا تنوع خودرو ها زیاد است و هر کدام توانایی حمل بار تا وزن مشخصی را دارند پس باید بار خود را اعلام کنید تا بتوانیم خودروی مناسب را انتخاب کنیم و کرایه آن را معین نماییم.

سبد خرید
تماس سریع